ثبت برند در قزوین

هدف اصلی و بدون ابهام برند، شناسایی یک محصول یا خدمات متعلق به یک نهاد خاص است. ثبت برند در قزوین یک فرصت عالی برای تمامی کسب و کاران این استان می باشد.

در هزاران سال قبل مردم برای آن که چیزی را متعلق به خود بدانند یا روی آن را هک می‌کردند یا آن را می‌سوزاندند. “برند / مارک” مشتق شده از نورس قدیم برای نمادهای سوخته برای مثال، مالکیت حیوانات اهلی شناسایی شده است. باگذشت زمان، “مارک” در آلمان، ایتالیا، فرانسه و در نهایت در انگلیس تثبیت شد و اخیراً استفاده از برند به طور قابل‌توجهی افزایش‌یافته است.

برند مجموع تمام‌کارهایی است که یک نهاد (شخص، سازمان، شرکت، واحد تجاری، شهر، ملت و غیره) قصد دارد توسط آنها شناخته شود. طبق تعریف فرهنگ لغت کمبریج، عملی که به یک شرکت یک طرح یا نماد خاص می‌دهد تا محصولات و خدماتش را تبلیغ کند را برندسازی می‌گویند.

چرا باید ثبت برند در قزوین را انجام دهیم؟

از دلایلی که باید ثبت برند در قزوین را انجام دهیم، وجود شرکت ثبت کاف است. این شرکت با داشتن مشاوران عالی و پرسنل مجرب آماده ثبت برند در کوتاه‌ ترین زمان برای شماست.

ثبت-برند-در-قزوین

برند چه کاربردی دارد؟

نام تجاری (برند) یک کسب‌وکار، مهم‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. در ظاهر، ممکن است که فقط به نظر برسد که برند شما از عناصری مانند رنگ و لوگو تشکیل شده است، اما در واقع برند شما هویت کل کسب‌وکار شما است. برند شما به شما شخصیت می‌بخشد و برندسازی همیشه یک بخش حیاتی از تجارت بوده است.

هدف یک برند قدرتمند، تغییر جهان به‌سوی ارتباط بهتر با مصرف‌کنندگان است.

از کاربردهای برند می‌توان به محافظت از کسب‌وکار، جذب سرمایه‌گذار، دورکردن رقبا و تسهیل رشد اشاره داشت.

ثبت برند در قزوین

اهداف یک برند خوب چیست؟

افراد بیشتری کسب‌وکار شما را خواهند شناخت

یکی از واضح‌ترین دلایلی که کسب‌وکارها به برندسازی نیاز دارند، کمک به آنها برای شناخته شدن بیشتر است. اگر برندسازی قوی برای کسب‌وکار خود داشته باشید، مردم به طور طبیعی به آن توجه بیشتری نسبت به کسب‌وکار بدون آن دارند. کسب‌وکاری که واقعاً برندسازی منسجمی ندارد، برای مدت طولانی در ذهن کسی باقی نمی‌ماند.

کسب‌وکار با عناصری مانند لوگوی متمایز، رنگ‌های جذاب و سایر عناصر بصری جذاب‌تر خواهد بود و بیشتر در ذهن‌ها باقی می‌ماند.

نام تجاری می‌تواند به ایجاد اعتماد کمک کند

اعتماد مخاطبان خود یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که می‌توانید به‌عنوان یک تجارت داشته باشید، اما به‌دست‌آوردن آن همیشه آسان نیست. کسب‌وکاری که عناصر کلیدی برندسازی را ازدست‌داده باشد، کار سخت‌تری برای جلب اعتماد مردم به آن‌ها خواهد داشت.

شما می‌توانید تبلیغات خود را بهبود بخشید

کسب‌وکار شما بدون تبلیغات نمی‌تواند خیلی پیشرفت کند. برندسازی و تبلیغات دست‌به‌دست هم می‌دهند. اگر می‌خواهید تبلیغات بهتری برای کسب‌وکار خود داشته باشید، ابتدا باید روی ایجاد یک برند کار کنید.

وقتی کسب‌وکار خود را تبلیغ می‌کنید، می‌خواهید همه چیز منسجم باشد و نشان‌دهنده هویت و ارزش‌های کسب‌وکار شما باشد. این می‌تواند زمانی چالش‌برانگیز باشد که برای تشکیل برند خود وقت نگذارید. گنجاندن نام تجاری در تبلیغات شما به افزایش شناخت برند شما در زمانی که همه آنها با هم گره‌خورده است کمک می‌کند.

برای کارمندان شما عالی است

برندسازی در داخل شرکت شما نیز ارزش ایجاد می‌کند. البته، شما می‌خواهید که کارمندانتان عاشق کارکردن برای شرکت شما باشند و احساس کنند که بخشی از یک تیم هستند. شرکتی با نام تجاری عالی کار آسان‌تری را در پیش خواهد داشت و کارکنان احساس می‌کنند با چیزی فراتر از یک شغل درگیر هستند.

مطلب پیشنهادی : آیا ثبت برند به نام دو نفر امکان پذیر است؟

برندسازی مشتریان وفادار ایجاد می‌کند

شما فقط مشتریانی را نمی‌خواهید که برند شما را بشناسند و یک‌بار از کسب‌وکار شما استفاده کنند، بلکه می‌خواهید مشتریانی ایجاد کنید که همیشگی باشند. با برندسازی خوب می‌توانید به این هدف برسید.

ثبت برند توسط ثبت کاف

مزایای ثبت برند در قزوین

اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار را در قزوین دارید با وجود شرکت‌های مطرح در این زمینه مانند ثبت کاف از مزایای ثبت برند در قزوین بهره ببرید.

 1. با ثبت برند در قزوین، اطمینان حاصل کنید که علامت تجاری شما مشابه سایر علائم تجاری ثبت شده نیست.
 2. با ثبت برند در قزوین سردرگمی ناشی از محصول یا هویت خود را ندارید.
 3. این ثبت به شما تضمین می‌دهد که سایر شرکت‌ها علامت تجاری مشابه با شما نخواهند داشت و به شرکت شما حقوق انحصاری برای فعالیت و بازاریابی تحت علامت تجاری مذکور می‌دهد.
 4. با ثبت علامت تجاری حق اقدام قانونی را علیه هرکسی که آن را نقض می‌کند را دارید. هنگامی که علامت تجاری خود را ثبت کردید، می‌توانید آن را در گمرک ثبت کنید که این کار تضمین می‌کند کالاهای تقلبی به نام برند شما وارد نشوند.
 5. با ثبت برند در قزوین می‌توانید از نماد “®” بعد از علامت تجاری خود استفاده کنید که نشان می‌دهد علامت شما ثبت شده است و به اعتبار شرکت شما می‌افزاید.

مراحل ثبت برند در قزوین

 1. در مرحله اول برای انتخاب نام برند خود بهتر است یک مشاوره آنلاین با مشاوران حرفه‌ای و کاربلد شرکت ثبت کاف داشته باشید. انتخاب نام مناسب از مهم‌ترین مراحل ثبت برند در قزوین است.
 2. می‌توانید قبل از ثبت برند، استعلام آن را انجام دهید، با این کار موفقیت بیشتری در ثبت برند خود را دارید.
 3. با حضور در شرکت ثبت کاف در قزوین مدارک خود را اعم از حقیقی یا حقوقی جهت ارسال به اداره ثبت برند را تحویل دهید.
 4. در سامانه مرکز مالکیت معنوی ثبت‌نام کنید و گواهی اخذ امضا از دفترخانه رسمی را بگیرید. برای تنظیم و ثبت اظهارنامه برند خود، انجام این کار موردنیاز است.
 5. در مرحله بعد با ورود به سایت مرکز مالکیت معنوی قسمت ثبت اظهارنامه علامت تجاری را پر کنید.
 6. در این سامانه مدارکی اعم از؛ کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی یا متقاضیان، مجوز فعالیت، کارت بازرگانی (اگر قصد ثبت برند لاتین را دارید) و همچنین نمونه برند خود با اندازه ۶ × ۶ سانتیمتر را بارگذاری کنید. هزینه را پرداخت و پرینت آن را دریافت کنید.
 7. با مراجعه به دفتر اسناد رسمی در قزوین گواهی امضا و فرم تأیید اطلاعات کاربری را دریافت کنید. اطلاعات این فرم را در سامانه ثبت کنید و جهت پیگیری‌های بعدی و اطلاع از نوبتتان از همین نام کاربری و رمز عبور اقدام کنید.
 8. این اظهارنامه توسط رئیس اداره علائم تجاری و سه کارشناس بررسی می‌شود، اگر مدارک کامل و نام برند مشکلی نداشته باشد، پیامکی برای شما ارسال می‌گردد و نام برند مورد نظرتان می‌شود. پرونده‌ای در این زمینه در اداره مالکیت موضوع تشکیل و برند تجاری شما به روزنامه رسمی فرستاده می‌شود. با پرداخت هزینه روزنامه، روزنامه پس از چاپ به آدرس شما ارسال می‌شود.
 9. برند شما تا ۳۰ روز راکد می‌ماند تا اگر اعتراضی از سمت شخص حقیقی و حقوقی وجود دارد، به آن رسیدگی شود. اگر بعد از ۳۰ روز اعتراضی وجود نداشت، فرایند ثبت رسمی برند برای ۱۰ سال انجام می‌شود.

مدارک موردنیاز برای ثبت برند در قزوین

مدارک لازم برای ثبت برند حقیقی

کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی

کپی برابر اصل جواز کسب‌وکار

 تصویر لوگو به ابعاد ۶×۶

مدارک لازم برای ثبت برند حقوقی

 مدارک مدیرعامل شرکت

 کپی برابر اصل جواز

 تصویر لوگو به ابعاد ۶×۶

علاوه بر مدارک بالا کارت بازرگانی نیز زمانی موردنیاز است که از نام لاتین در نام برند خود استفاده کنید.

زمان موردنیاز برای ثبت برند

معمولاً مدت‌زمان ثبت برند متغیر است، اما به طور تقریبی حدود ۱۰۰ روز طول می‌کشد تا بتوان از یک برند استفاده کرد.

با ثبت کاف در کوتاه‌ترین زمان ثبت برند خود را در قزوین انجام دهید.

همچنین بخوانید : ثبت برند بدون ثبت شرکت

مدارک ثبت برند

سؤالات متداول

آیا انتقال نام تجاری یا برند امکان‌پذیر است؟

بله به‌شرط دادن گواهی انحصار ۱۰ ساله

آیا بعد از ۱۰ سال از تاریخ ثبت برند می‌توانم آن را تمدید کنم؟ یا باید از برند دیگری استفاده کنم؟

بله امکان تمدید آن وجود دارد و نیازی نیست برای برند دیگری درخواست دهید.

آیا در ثبت برند با کلمه لاتین می‌توان از کارت بازگانی شخص دیگری استفاده کرد؟

بله امکان‌پذیر است. اما ثبت برند به نام ایشان تعلق می‌گیرد.

آیا می‌توانم مغازه خود را دارای برند کنم؟

با داشتن و ارائه جواز کسب می‌توانید به مغازه خود علامت تجاری بدهید.

آیا برای ثبت برند باید وکیل بگیرم؟

خیر – نیاز نیست برای ثبت برند وکیل داشته باشید.

آیا در ایران از برند سایر کشورها حمایت می‌شود؟

در ایران فقط از برند کشورهایی که عضو کنوانسیون پاریس هستند، حمایت می‌شود.

آیا برای ثبت برند، می‌توان از شکل خاصی هم استفاده کرد؟

بله می‌توان علاوه بر اسم از علامت خاص هم استفاده کرد.

همچنین بخوانید : مالکیت معنوی ثبت برند چیست؟

کلام آخر

ثبت برند در قزوین به بهترین و کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام‌پذیر است. برای این کار به شرکت ثبت کاف اعتماد کنید و ثبت برند خود را به ما بسپارید.

نظرات خود را برایمان بنویسید